سوالات متداول

سوالات متداول، شما در این صفحه جواب بسیاری از سوال های خودتان را درباره سیستم ارتباط با مشتری، فواید آن، نحوه اجرا پروژه توسط نورون سی آر ام و دیگر موضوعات خواهید یافت.

FAQ-neuroncrm-public
step-1-faq-neuroncrm

CRM چیست؟

مدیریت ارتباط با مشتریان Customer Relationship Management  

درواقع این سیستم، پلتفرمی است که برای یک مجموعه مدیریت ارتباط با مشتریان، ساده تر و حتی تبدیل به یک فرآیند اتوماتیک می نماید. در حال حاضر حتی از این مفهوم فراتر رفته و به کمک Microsoft Dynamics 365 می توان XRM یا Extended relationship management را پیاده سازی کرد. یعنی می توان مدیریت ارتباط با ذینفعان که ذینفع هر سازمان شامل: مشتریان، پرسنل، تأمین کنندگان و . . . می باشد را انجام داد. XRM می تواند بخش‌های مختلف سازمان را با هم یکپارچه نماید.

چه شرکت‌هایی نیاز به CRM دارند؟

تمامی شرکت ها و کسب و کارها کوچک یا بزرگ که به صورت مستقیم یا غیر مستقیم به نحوی با مشتریان سر و کار دارند، تجارت هایی که محوریت اصلی آن ها مشتریان و فروش است لازم دارند که از CRM به منظور مدیریت ارتباط استفاده کنند.

چگونه بهترین نرم افزار CRM را متناسب با نیازهای سازمان انتخاب کنیم؟

بهترین نرم افزار CRM، نرم افزاری است که با اهداف شما و مسیر کسب و کار شما همسو و هم جهت باشد، قابلیت یکپارچگی با سایر سیستم‌ها بازاریابی و راه‌های ارتباطی، پیاده‌سازی فرایندهای کسب‌وکار و فروش، سفارشی‌سازی، توسعه و انعطاف‌پذیری، امنیت و مدیریت سطوح دسترسی، امکان اعمال فیلتر و محدودیت ها، قابلیت استفاده در موبایل و تبلت و انواع دیوایس ها را داشته باشد که Microsoft Dynamics 365 همه ی این خصوصیات را دارد.

چرا سیستم های CRM در شرکت های مختلف متفاوت است؟

همان طور که می دانید یکی از خصوصیات مهم اکثر سیستم های CRM مطرح مخصوصا Microsoft Dynamics 365 نیز قابلیت شخصی سازی کردن سیستم است، لذا هرشرکتی متناسب با نیاز ها وفرآیندهای خود سیستم را شخصی می کند، البته این مهم در CRM های ایرانی کمتر امکان پذیر است.

چه شرکت هایی راهکار مدیریت ارتباط با مشتریان ارائه می دهند؟

از جمله همکاران مشهور CRM در جهان می توان به Microsoft Dynamics CRM، Oracle، Zollo، Sugar CRM، Sales Force، SAP CRM اشاره کرد و در ایران: پیام گستر، سرو، دیدار و  . . . نیز اشاره کرد. هرکدام از شرکت ها سهم بازار متفاوتی در بخش های مختلف بازار دارند. اما سیستم Microsoft Dynamics 365 در مجله گارتنر به عنوان برترین CRM عنوان شده است. تیم نورون CRM نیز Microsoft Dynamics 365 را برای مشتریان پیاده سازی و شخصی سازی می نماید.

صرفه اقتصادی پیاده سازی راهکار CRM چیست؟

زمانی که شرکت یا مجموعه در سیستم تمامی مراحل بازاریابی و فروش، خدمات پس از فروش و خدمات خود را توسط Microsoft Dynamics 365 پیاده سازی می نماید و نیازهای مشتریان، پرسنل و تأمین کنندگان و . . . خود را بشناسند. در نهایت می تواند کمپین های فروش، بازاریابی خود را در سیستم وارد نماید، فرآیند ارائه محصول (کالا و خدمات) و خدمات پس از فروش را نیز پیاده سازی نماید. در این صورت می توان تا 75% درآمد یا سود خود را افزایش دهند.

مزایای استفاده از CRM چیست؟

  • ارتباط منطقی با مشتریان
  • برنامه ریزی کمپین های فروش و بازاریابی و تبلیغات
  • بدست آوردن RIO کمپین ها
  • محاسبه پورسانت های فروش
  • مدیریت وظایف پرسنل
  • ارائه خدمات پس از فروش و گارانتی
  • محاسبه رضایت مشتریان
  • گزارش های متنوع و آنلاین
  • مدیریت یکپارچه مالی و انبار و فروش و بازاریابی و خدمات

ذینفعان سیستم CRM چه کسانی هستند؟

-مدیران عامل

-مدیران فروش و تیم فروش

-مدیران بازاریابی و تبلیغات

-مدیران خدمات پس از فروش

-مدیران مالی

-پرسنل شرکت ها و مجموعه ها

-مشتریان

-مخاطبان

آیا Microsoft Dynamics CRM دارای محدودیت کاربری است؟

خیر، کاربران از نرم افزار Microsoft Dynamics CRM در به صورت نامحدود با هر چارت سازمانی و سطح دسترسی می توانند استفاده کنند.

step-2-faq-neuroncrm
FAQ-FAQ-neuroncrm-technical-public
step-4-faq-neuroncrm

لایسنس نرم افزار چگونه است؟

نسخه ای که برای مشتری نصب می شود در واقع کرک نیست و نسخه دولوپری نصب می شود لذا هیچ گونه نگرانی برای مصرف کننده و مشتری ندارد.

آیا نرم افزار مایکروسافت نیاز به نصب بر روی هر سیستم دارد؟

این نرم افزار در سرور شبکه داخلی نصب می شود. یا یک IP داخلی بر روی هر دیوایسی در این سیستم قابل استفاده است و با Valid IP نیز بر روی هر دیوایسی در خارح از شرکت می توان به آن دسترسی داشت.

آیا کاربرد این سیستم صرفا در مدیریت ارتباط با مشتری می باشد و یا در حوزه های دیگر نیز کاربرد دارد؟

خیر، غیر از این حوزه CRM در حوزه های دیگر سازمان نیز در صورت داشتن دانش می توان بهره برداری کرد. شرکت نورون CRM با توجه به دانش و تجربه در حوزه های مختلف توان پیاده سازی را دارد.

آیا نیاز به فارسی ساز/شمسی ساز حتما وجود دارد؟

خیر می توان از سیستم به زبان انگلیسی و تاریخ میلادی استفاده کرد. در صورت نیاز شرکت می توان با مبلغ 5 میلیون تومان این موضوع را انجام داد و در سیستم زبان فارسی و تقویم شمسی فعالیت کرد.

آیا محدودیت در توسعه این نرم افزار وجود دارد یا خیر؟

خیر در تمام سطوح از جمله UI و هم در سطح Business با توجه به نیاز مشتری کاملا می توان شخصی سازی نمود.

آیا زیرساخت سخت افزاری و شبکه نیاز است؟

بله، حداقل امکانات مورد نیاز شبکه و سرور می باشد. حداقل کانفیگ سرور 16 گیگ رم، CPU: Core i 3 و هارد 20 می باشد.

آیا Microsoft Dynamics 365 قابلیت یکپارچه سازی با سایر نرم افزارهای سازمانی را دارد؟

بله، با هر نرم افزاری که به دیتابیس (بانک اطلاعات) آن دسترسی داشته باشیم قابلیت دسترسی دارد و می توان یکپارچه سازی انجام داد.

آیا می توان گزارش های دلخواه به صلاح دید مدیران و کاربران ایجاد کرد؟

بله، امکانات پیش فرض درخصوص ایجاد، داشبورد، ریپورت و چارت وجود دارد.

علاوه بر این می توان از ابزارهای گزارش ساز مثل: ریپورتینگ سرویس مایکروسافت استفاده کرد و یا به نرم افزار هوش تجاری مثل: Power BI نیز متصل نمود.

آیا می توان پیامک، ایمیل، ویپ، تلگرام، وب سایت و سایر نرم افزارهای بازاریابی را به سیستم متصل نمود؟

بله، برحسب نیاز مشتری راهکارهایی برای اتصال هریک از سرویس ها تعریف شده است، برای اطلاعات بیشتر به قسمت ماژول ها مراجعه فرمایید.

آیا امکان توسعه توسط خود خریدار وجود دارد؟

بله، در صورتی که تسلط به مباحث فنی کاربری، راهبری، شخصی سازی و توسعه سیستم وجود داشته باشد یا تجربه و آموزش در این حوزه داشته باشد، خریدار می تواند به نوبه‌ی خود این سیستم را شخصی سازی نماید و توسعه دهد.

آیا امکان استفاده این نرم افزار به صورت ابری وجود دارد یا خیر؟

خارج از ایران مایکروسافت نسخه ابری را ارائه می دهد. اما در ایران به دلیل تحریم امکان استفاده وجود ندارد. اما مجموعه نورون CRM در آینده قصد ارائه سرویس Microsoft Dynamics 365 مبتنی بر Cloud را دارد.

آیا برای پشتیبانی نیاز به استخدام شخصی می باشد؟

خیر، با توجه به پلن های پشتیبانی و شرایط مشتری می توان قراردادهای پشتیبانی منعقد کرد.

step-3-faq-neuroncrm

ثبت نام

برای ورود به neuroncrm نیازمند آن هستید که ابتدا از طریق فرم زیر ثبت نام کنید و وارد حساب کاربری خود بشوید. نورون سی آر ام