7 نشانه هشدار دهنده که شرکت شما به نرم افزار CRM نیاز دارد

اگر این پست را می خوانید ، احتمالاً می پرسید که آیا نرم افزار CRM برای تجارت شما منطقی است یا خیر. چگونه بر گردش کار خود را مدیریت می کنید، چگونه بازاریابی یا خدمات خود را تحت تاثیر قرار می دهید؟ چقدر طول می کشد تا بازگشت سرمایه را ببینید؟ همانطور که می خواهید در کسب و کار خود پیشرفت کنید باید از ابزارهای جدید و به روز هم در این زمینه استفاده کنید در ای مقاله، تیم نورون سی ار ام تلاش کرده است تا 7 نشانه و مورد که باعث می شود شما نیاز به سیسیتم ارتباط با مشتری را درک کنید را برای شما تهیه کرده است.

برای کمک به فهم بهتر این موضوع که داشتن سی ار ام بسیار به کسب و کار شما کمک خواهد کرد، مقاله 5 ویژگی مفید برای قبول نرم‌افزار CRM را مطالعه بفرمایید.

1) بهره وری پایین

فرآیندهای دستی و سنتی و تأییدات کاغذی زمان قابل توجهی را هدر می دهند. راههای بهتری و نوین تری برای انجام کارها وجود دارد. CRM همراه با اتوماسیون ورود داده ها و اتوماسیون کردن کارهای تکراری و ایجاد ارتباطات تیمی درون شرکتی  مربوط به حساب، رابطه سریع تر با مشتری نبز جایگزین فرآیندهای دستی شده اند.

تقریبا در همه ی  موارد استفاده از سی ار ام نتنها منجر به بهبود کارایی می شود ، بلکه می تواند موفقیت فروش را تا 41 درصد درآمد بیشتر برای هر فروشنده افزایش دهد.

2) شکست همکاری بین بخش ها

بعضی اوقات بخش ها آنقدر در کار روزانه خود غرق می شوند که از عملکرد سایر بخش ها و تأثیر آنها بر یکدیگر غافل می شوند. در حالی که مشتریان با شرکت شما در حال تعامل هستند ، ممکن است به این شکل پندارند که اطلاعات نادرستی و نامفهومی از کسب و کار شما دارند زیرا هیچ کس به طور کامل از نحوه رسیدگی به نیازهای آن ها مطمئن نیست.

CRM به همه افراد در سازمان اجازه می دهد تا چرخه زندگی، چرخه فروش و بازاریابی هر مشتری یا رهبری را ببینند و دقیقاً بدانند چگونه نیازهای آن ها را برطرف کنند. این رویت اغلب از طریق ویژگی های CRM مانند داشبورد تیم و به اشتراک گذاری فایل انجام می شود.

3) مسئولیت پذیری محدود در بین همکاران

گاهی اوقات ، فروشندگان از پذیرفتن مسئولیت مشتری که “دچار مشکل شده است” خودداری می کنند ، با این توجیح که “کار آنها نبوده است”. یا بدتر ، شما فرصت مشتری را از دست می دهید زیرا هیچ کس مسئولیتی را بر عهده نگرفته و با آن ها تماس و یا ارتباط نمی گیرد.

CRM به عنوان یک پایگاه داده متمرکز عمل می کند و داده های دقیقی از هرگونه تعامل شما با مشتریان و سرنخ ها ارائه می دهد. این به شما می گوید چه کسی ، کجا و چه زمانی درمورد ارتباط با مشتری کوتاهی و کم کاری کرده است. در اینجا قصد نداریم به کسی یا تیم خاصی اشاره کنیم ، بلکه تصویری واضحی از آنچه که شما نیاز دارید و کارهایی که نرم افزار سی ار ام می تواند برای شما انجام دهد را آشکار می کنیم.

هشدار-نیاز-سی-ار-ام-1پ

4) تجزیه و تحلیل داده ها

شما می خواهید باور داشته باشید که مشتریان خود را می شناسید و تمام تلاش خود را برای خدمت رسانی به آنها انجام می دهید. اما ممکن است چند مورد از قلم بیفتد. هرچه به داده های کمتری دسترسی داشته باشید ، اطلاعات کمتری نیز می دانید.

CRM می تواند به شما در درک بهتر مشتریان خود از طریق گزارش گیری و تجزیه و تحلیل داده ها کمک کند. با استفاده از این ابزارها می توانید به خرید و عادات فصلی ، جمعیت شناسی ، رفتارهای دیجیتالی و ترجیحات خاص ، مانند روش ارتباطی آن ها ، بینش پیدا کنید.

5) رضایت کم مشتری

تجربه مشتری در اولین امکانی که می دهد،  دری بسیار گسترده ای برای رقابت شما است. اگر متوجه میزان رضایتمندی پایین ، حجم بیشتر شکایات یا پاسخ ضعیف به نظرسنجی از مشتریان شده اید ، ممکن است زمان پاسخگویی راه حل باشد.

با استفاده از CRM ، می توانید رویکردی هدفمند برای مدیریت تجربه مشتری در پیش بگیرید. به عنوان مثال ، بهترین CRM ها به شما امکان می دهند با مشتریانی که کانال های تلفن همراه و اجتماعی را به ایمیل یا تلفن ترجیح می دهند درگیر شوید. در واقع ، ممکن است برخی از منابع را در این فرآیند ذخیره کنید. یک مطالعه نشان داد که قابلیت های تلفن همراه به طور متوسط به افزایش بهره وری 14.6 درصد و قابلیت های اجتماعی به 11.8 درصد منجر می شود.

6) فرصت های فروش از دست رفته

اگر هدایت فروش خود را به صورت دستی ردیابی می کنید ، ممکن است فرآیند مشخصی برای پرورش آن ها نداشته باشید و در نهایت فرصت های فروش را از دست بدهید. یک CRM (به ویژه هنگامی که به نرم افزار اتوماسیون بازاریابی متصل است) می تواند از قوانین اتوماسیون برای اطلاع دادن به تکرارها در زمان پیگیری استفاده کند. نه تنها این ، بلکه به دلیل اطلاعات ذخیره شده و سوابق ارتباطی ، می توانید به طور یکپارچه از جایی که برنامه های پرورشی شما متوقف شده است ، استفاده کنید و به رابطه ای که قبلاً ایجاد کرده اید ارزش افزوده کنید.

برای پاسخ به سوال چرا باید از نرم‌افزار CRM استفاده کرد؟ این مقاله را مشاهده کنید.

7) رشد سریع تجارت

حتی مشاغل کوچک نیز می توانند از مزایای CRM بهره ببرند ، به ویژه هنگامی که آنها آماده رشد هستند. همانطور که در مورد بسیاری از ابزارهای نرم افزاری وجود دارد ، اغلب این سوال مطرح می شود: “چگونه می توانم بفهمم که پلتفرم مناسبی را انتخاب می کنم؟”

این یک نگرانی قانونی است ، زیرا مربوط به تعداد کارکنان شما و تعداد مشتریانی است که مدیریت می کنید. اما به لطف مدل های قیمت گذاری نرم افزار به عنوان سرویس (SaaS) ، اکثر CRM ها می توانند با رشد شما رشد کنند. اگر با دو کارمند شروع کنید و به 200 نفر برسید ، CRM شما می تواند به همراه شما مقیاس بندی شود.

همانطور که مزایا و معایب اتخاذ نرم افزار CRM را ارزیابی می کنید ، مهم است که خطرات احتمالی گردش کار فروش و بازاریابی دستی را در نظر بگیرید. کار با CRM شما را در موقعیتی قرار می دهد که تعاملات بین بخش ها را ساده کرده ، تجربه مشتریان خود را بهبود بخشیده و سفارشی کنید و افزایش بهره وری و درآمد را متوجه شوید.

در انتها و بعد از مشخص شدن نیاز شما به crm حتما مقاله چگونه راه‌حل CRM مناسب برای کسب‌وکار خود بیابید را مطالعه بفرمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ثبت نام

برای ورود به neuroncrm نیازمند آن هستید که ابتدا از طریق فرم زیر ثبت نام کنید و وارد حساب کاربری خود بشوید. نورون سی آر ام

  neuroncrm-final-logo

  برای اطلاع از آفرهای ویژه لطفاً ایمیل خود را وارد کنید

  ارسال
  Terms and Conditions apply
  close-link
  عضویت خبرنامه